Hosting to zestaw usług, których celem jest prezentowanie i utrzymanie Państwa strony internetowej, sklepu internetowego, skrzynek poczty elektronicznej oraz innych usług świadczonych w sieci. W skład tego zestawu usług wchodzą serwery z właściwym oprogramowaniem, sprzęt sieciowy, łącza internetowe, przyłącza prądu, systemy bezpieczeństwa, archiwizacji danych, chłodzenia tego całego zaplecza oraz kilka innych systemów wspierających. Nad poprawnością funkcjonowania tych wszystkich urządzeń oraz oprogramowania panują wyspecjalizowane grupy inżynierów sieci oraz administratorów.
Wszystko powyższe w jednej przystępnej paczce o nazwie hosting.

Jaki hosting wybrać?

Dlaczego jest potrzebny?

Hosting jako usługa umożliwia firmom oraz osobom prywatnym utrzymywanie stron i usług internetowych bez angażowania uwagi w techniczną stronę ich funkcjonowania.

Inaczej, hosting jest niezbędny, aby Państwa strona lub inna aplikacja była widoczna w sieci Internet. Dzięki kontu poczty elektronicznej mogą Państwo pisać do swoich klientów i odbierać od nich wiadomości e-mail. Serwer wirtualny natomiast jest miejscem na komputerze (serwerze) podłączonym do sieci 24 h/dobę, na którym przechowywana jest Państwa strona.

Jak mogę nabyć usługę hostingową?

RTM Studio będąc dostawcą profesjonalnych usług związanych z projektowaniem i wdrażaniem stron internetowych, oferuje Państwu wszelkie usługi związane z obsługą bezawaryjnego hostingu wraz z usługą administracji. Gwarantujemy stałe wyświetlanie strony internetowej przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dlatego zarówno rodzaj hostingu jak i jego parametry oraz cena ustalane są i dostosowywane indywidualnie.

Ile kosztuje usługa hostingowa?

Z RTM Studio za hosting dla strony internetowej zapłacisz tylko 300 brutto za 12 m-cy. Sklep internetowy, ze względu na wymagania oprogramowania potrzebuje wyższych parametrów serwera, proponowane ceny zaczynają się już od: 490 brutto za 12 m-cy.

Biorąc pod uwagę stosunek ceny do oferowanych paramentów serwerów, jest to jedna z najlepszych ofert hostingowych dostępnych na rynku.

Opracował: Rafał Tyburowski

Zobacz pozostałe artykuły…